Lajme

Arrestohet Çedomir Jovanoviq – Klan Kosova

Politikani i njohur serb, lideri i LDP-së, Çedomir Jovanoviq, është arrestuar dhe dërguar në paraburgim për 48 orë, mëson mediumiu serb, “Novosti”.

Thuhet se Jovanoviq është arrestuar për sulmin ndaj avokatit Nemanja Aleksiq, nga Novi Sadi, përcjell klankosova.tv.

Ai dyshohet se e ka sulmuar në qendër të Beogradit, pas së cilës ai është ndaluar.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button