Lajme

Edi Rama dhuron 1 milion euro për Turqinë

Shqipëria i ka dhuruar 1 milion euro ndihmë pas tërmetit shkatërrues në Turqi.

Kjo u bë nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një lidhje telefonike në mbrëmjen gala “Turkey One Heart”.

Deri më tani raportohet se janë mbledhur mbi 5 miliardë euro.

Fushata po transmetohet në 213 televizione në Turqi, Qipron Turke dhe Azerbejxhan dhe në 512 radio.

Më 6 shkurt Turqia dhe Siria u tronditën nga një tërmet i shkalles 7.8 shkallë.

Si pasojë raportohet se mbi 40 mijë persona kanë vdekur/Klankosova.tv


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button