Lajme

Gjashtë pikat për Asociacionin – Kurti s’i di vërejtjet e BE-së, e Bislimi po (VIDEO)

Dy prej gjashtë kushteve të shefit të tij për Asociacionin, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi tha se Bashkimi Evropian u gjeti behane.

Kjo si ka shkuar në vesh shefit të ekzekutivit, Albin Kurti, që më shumë se një javë pas deklaratës së vartësit të tij, thotë se s’është në dijeni për këto vërejtje, raporton Klan Kosova.

Një prej gjashtë kushteve të shtruara nga ky, është edhe ai për reciprocitet të të drejtave të serbëve në Kosovë e shqiptarëve në Serbi, të cilët poashtu mund të bëheshin me Asociacion.

Këtë kërkesë tek ndërmjetësuesit evropian e amerikan, e kanë parashtruar edhe shqiptarët e Luginës, të cilët janë në dijeni për vështirësinë e realizimit të saj. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button