BotaRajoni

Nicola Sturgeon jep dorëheqjen si kryeministre e Skocisë – Abc News

schedule12:00 – 15 Shkurt, 2023

Nicola Sturgeon do të japë dorëheqjen si kryeministraj e Skocisë pas më shumë se tetë vitesh. Liderja e Partisë Kombëtare Skoceze pritet të bëjë njoftimin në një konferencë për shtyp të organizuar  në Edinburg.

Nuk mendohet se largimi i saj do të jetë i menjëhershëm, duke lënë kohën e nevojshme që të zgjidhet pasardhësi.

Ish-deputeti i SNP-së, Stephen Gethins tha se ishte “i befasuar.dhe i zhgënjyer” nga lajmi.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button