Lajme

Szunyog lavdëron FSK-në për ndihmën pas tërmetit në Turqi

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomasz Szunyog, e ka lavdëruar punën e ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, pas tërmetit në Turqi.

Ai tha se është tejet I lumtur teksa sheh Kosovën përkrah BE-së në përpjekje për t’iu dal në ndihmë popullatës atje.

“Deri më tani ata kanë arritur të shpëtojnë katër jetë, përfshirë dy fëmijë”, tha Szunyog.

Si pasojë e tërmetit të 6 shkurtit që tronditi Turqinë dhe Sirinë, raportohet se kanë vdekur mbi 40 mijë persona/Klankosova.tv
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button