Lajme

Babai i Thaçit për Specialen: S’mërzitna fort, e di që kanë shku me faqe të bardhë

Për vizitën te ish-presidenti Hashim Thaçi, ka folur babai i tij, Haxhiu i cili në një rrëfim ekskluziv ka treguar për momentet e para të asaj dite.

Thaçi tha se ishte frikësuar shumë që do të mërzitej për shkak të moshës, por ai shtoi se ai dhe të tjerët atje kanë shkuar faqebardhë.

“Pasha Zotin s’jam mërzitë veç për Hashimn, por për krejt popullin. S’kisha çka me ba. Isha në Hagë. Jam tut që po mërzitna fort. Unë jam vjetëru shumë. Edhe dergja, se vallain pa shku bile ni muj qatje kisha gjetë banesë edhe i kasha vizitu. Por, s’kam fuqi, fryma e më ka lëshu takati. Hashimi ish mirë. S’di me të kallxu se kush u mërzitë ma shumë. Nuk mërzita fort, se e di që ka shku për faqe të bardhë. Ajo është nder. Ai ka shku për vendin e vet. Na krejt që jemi gjallë duhet me mendu edhe për ata që janë vra për vendin e vet. Unë i thash, mos u mërzitë se marre s’ke ba. Ai su doket që u mërzitë. Më met merak që si pashë ata tjerërt”, tha tutje Haxhi Thaçi për Gazeta10.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button