Lajme

Gazetarët afganë gjejnë qetësinë e paqen në Kosovë (VIDEO)

Pesë gazetarë afganë po qëndrojnë në Kosovë.

Këta kanë rrëfyer se kanë ikur nga Afganistani, sepse situata atje është bërë e padurueshme pas marrjes së kontrollit nga talebanët.

Gazetarët po përndiqen, ndërsa vajzat dhe gratë nuk po lejohen të punojnë e të shkollohen, njofton Klan Kosova.

Për strehimin e tyre Qeveria e Kosovës ka ndarë 30 mijë euro.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button