Lajme

Hoxha: Shën Albini u kishte premtuar të dashuruarve banesa të përballueshme

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, gjatë fjalës së saj para deputetëve në Kuvend, akuzoi kryeministrin se qeverisja e tij ka nxitur depresion shoqëror në vendin tonë dhe se e ka kontaminuar rininë duke ua errësuar pamjen dhe mendjen.

Hoxha vlerësoi se asnjëherë më parë nuk ka pasur radhë më të gjata para ambasadave me të rinjtë që duan të ikin, dhe se sipas saj, asnjëherë më parë s’ka pasur më pak sovranitet në veri se sa sot”.

“Me 14 shkurt po bëhen dy vjet prej fitores së këtij koalicioni, fitore e cila ka qene për shkak të me premtimeve të shumta e zotimeve. Të dashuruarve, Shën Albini u kishte premtuar banesa të përballueshme”

“Korruptimi i mendjeve që Kurti u ka bërë të rinjve, e ka ulur shpresën dhe e gjejnë atë vetëm me ikjen Kosovës”, deklaroi mes tjerash deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button