Lajme

Ministria e Financave: Më 24 shkurt 2023 mbahet ankandi i parë për vitin 2023

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se më 24 shkurt 2023 do të mbahet ankandi i parë për vitin 2023, ku do të emetohen Obligacione me maturitet 5-vjeçar në shumën prej 25 milionë euro.

“Investimi në Obligacione është investim i sigurt, i garantuar me Ligjin për Borxhin Shtetëror dhe Garancitë Shtetërore, ku interesi i përcaktuar nga tregu ju garantohet për të gjithë kohëzgjatjen (5 vjet) dhe është tërësisht i liruar nga tatimi”, thuhet në njoftimin për media të ministrisë.

Po ashtu aty bëhet apel që për detaje rreth pjesëmarrjes në ankande për blerjen e letrave me vlerë, të kontaktohen ndonjëra nga Bankat Komerciale që operojnë në Republikën e Kosovës.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button