Sport

Nuk kanë të ngopur me merkaton, Chelsea planifikon “qershinë mbi tortë” – Abc News

schedule10:50 – 16 Shkurt, 2023

Chelsea tashmë dihet që ka thyer rekord shpenzimesh në dy merkaton e një sezoni të vetëm, rreth 600 milionë paund. Tashmë, raportime dhe thashetheme të reja merkatoje dalin në pah, ku pronari i klubit anglez nuk është i ngopur dhe po planifikon goditjen e artë.

Sipas “Le Parisien”, pronari i Chelsea, Todd Boehly ka fluturuar në Paris për të hyrë në negociata me PSG për një marrëveshje me Neymar. Skuadra franceze shpenzoo në total gati 200 milionë paund për ta sjellë atë në Paris nga Bareclona në vitin 2017 dhe braziliani ka një kontratë deri në vitin 2025. Pavarësisht se tani është 31-cjeç, Neymar do të vazhdojë të ketë një tarifë të konsiderueshm,e.

Ky raportim vjen disa ditë pasi Neymar konfirmoi se ishte përfshirë në një debat me drejtorin sportiv të klubit francez, Luis Campos. Vetëm muajin e kaluar Chelsea shpenzoi një tarifë rekord prej 107 milionë paund për transferimin e Enzo Fernandez./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button