Lajme

Protesta e opozitës në Shqipëri, hidhen tymuese në drejtim të parlamentit (VIDEO)

Pas përfundimit të fjalimit të kreu të PD-së Sali Berishës protestuesit kanë hedhur tymuese në drejtim të Parlamentit të Shqipërisë, ku kishte prezencë të shtuar të forcave të policisë.

Deri më tani nuk raportohet për përplasje me policinë. Ndërkohë që jashtë protestohet, brenda në Kuvend ka pasur kaos dhe zhurmë nga deputetet opozitarë, shkruan Abcnews.al, transmeton Klankosova.tv.

Disa prej deputetëve, mes të cilëve edhe Berisha janë përjashtuar për shkak të sjelljes dhe zhurmës së shkaktuar në seancën e së hënës.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button