Lajme

Shala: Lufta e UÇK-së ka qenë e domosdoshme (VIDEO)

Publicisti dhe shkrimtari Blerim Shala, ka folur rreth procesit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Shala në Rubikon tha se edhe pas pavarësisë, vendi ynë është përballur me vështirësi, siç është ajo e Dhomave të Specializuara.

Ai theksoi se me këtë rast lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e domosdoshme.

“Neve na ndodhi rezoluta e Asamblesë së GJND-së, neve na ndodhi raporti i Dick Martyt. Tash në njerën anë merremi me pasojat e Dhomave të Specializuara, ne e kemi emrat e ish-figurave të shquara të UÇK-së. Faktikisht lufta e UÇK-së është dërguar në karantinë. Është bërë dyshimi i madh se çfare lufte kemi bërë? Lufta e UÇK-së ka qenë e domosdoshme”, tha Shala në Rubikon në Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button