Sport

VIDEO/ “Thatësirë” në Conference League, vetëm Fiorentina gjen “rrugën” e rrjetës – Abc News

schedule19:54 – 16 Shkurt, 2023

Kanë përfunduar pjesët e para e 4 prej 8 ndeshjeve të sotme, të vlefshme për raundin e 1/16-ve, të kompeticionit më të ri për klubet evropiane, UEFA Conference League.

Aktualisht po zhvillohen përballjet Bodo/Glimt-Lech Poznan, Braga-Fiorentina, Trabzonsport-Basel dhe Qarabag-Genk, me “violët” e Fiorentinës, të cilët janë të vetmit që kanë shënuar 1 gol në pjesën e parë falë serbit Luka Joviç.

Qarabag 0-0 Genk

Trabzonspor 0-0 Basel

Bodo/Glimt 0-0 Lech Poznan

Braga 0-1 Fiorentina
L. Jovic 47’

SHIKONI GOLIN: 

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button