Lajme

VV shkarkon Haki Abazin nga komisioni, zëvendësohet nga Arbëreshë Kryeziu-Hyseni

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë miratuar sot kërkesën e subjektit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje për të zëvendësuar anëtarët në Komisione Parlamentare.

Si rezultat, Haki Abazi, i cili ishte më i zëshmi kohëve të fundit, lidhur me këtë çështje, është shkarkuar nga të qenit Kryetar i Komisionit Parlamentar për Marrëdhëniet me Jashtë, për t’u zëvendësuar nga deputetja e Vetëvendosjes, Arbëreshë Kryeziu- Hyseni, transmeton klankosova.tv.

Nga 62 vota, 53 ishin për, as një kundër dhe nëntë abstenime.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button