Sport

Barcelona në ankth për Pedrin, rrezikon të mungojë rreth 1 muaj – Abc News

schedule12:40 – 17 Shkurt, 2023

Në sfidën e djeshme të Barcelonës kundër Manchester United, sfidë e vlefshmë për fazën me eliminim direkt në Europa League, Pedri u dëmtua dhe u largua nga fusha e lojës.

Kjo ngjalli frikë te Xavi, pasi Pedri është një nga lojtarët kyç të skuadrës së tij.

Klubi katalanas nuk ka komunikuar ende se sa kohë do të duhet të rikuperohet, por talenti spanjoll rrezikon të paktën një muaj jashtë fushave dhe të humbasë gjashtë ndeshjet e ardhshme./ h.l//abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button