Sport

Dybala qetëson Romën, për argjentinasin vetëm lodhje muskulare – Abc News

schedule14:47 – 17 Shkurt, 2023

Dybala doli nga fusha në fillim të pjesës së dytë ditën e djeshme ndaj Salzburg pasi ndjeu një shqetësim.

Roma merr frymë e lehtësuar tashmë, nuk ka dëmtim për Paulo Dybala. Testet instrumentale konfirmuan mbingarkesë muskulare dhe për argjentinasin do të kujdeset stafi mjekësor.

Numri 21 nuk do të jetë në dispozicion të Mourinhos për ndeshjen kundër Veronës, por mund të kompensojë ndeshjen e kthimit të Europa League kundër Salzburgut të planifikuar pas 6 ditësh në Olimpico./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button