Lajme

Emiratet e Bashkuara Arabe urojnë Kosovën për Ditën e Pavarësisë

Presidenti i Lartë i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, i ka dërguar një mesazh urimi presidentes Vjosa Osmani, me rastin e 15-të vjetorit të Ditës së Pavarësisë.

Lartësia e tij Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, zëvendëspresident, kryeministër dhe sundimtar i Dubait, gjithashtu i dërgoi mesazhe të ngjashme Osmanit dhe kryeministrit Albin Kurti.

Kosova sot feston 15-vjetorin e pavarësisë. Kosova u deklarua vend sovran, demokratik e i pavarur, më 17 shkurt të vitit 2008.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button