BotaRajoni

“I kishim përgatitur varrin”, gruaja nxirret e gjallë nga rrënojat pas 11 ditësh nga tërmeti në Turqi – Abc News

schedule08:01 – 17 Shkurt, 2023

Një grua është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit 11 ditë pas dy tërmeteve të fuqishme Turqinë jugore. 42 vjeçarja Neslihan Kiliç u nxor nga rrënojat në qytetin Kahramanmaras të enjten, pas 257 orësh mundimesh, dhe më vonë u transferua në spital.

“Ne kishim përgatitur varrin e saj dhe u kërkuam punonjësve të shpëtimit të ndalonin gërmimin pasi kishim frikë se do të dëmtonin kufomat e mbetura nën rrënoja. Pak çaste më vonë, zëri i saj u dëgjua nga nën rrënojat e ndërtesës”, tha kunati i Kiliç për CNN Turk.

Burri dhe dy fëmijët e Kiliçit janë ende të zhdukur. CNN Turk raportoi se më shumë se 250 njerëz kishin humbur jetën në kompleksin e shumëkateve ku u gjet i gjallë Kiliç.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button