Lajme

Krerët e shtetit bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz, me ç’rast vendosën dhe kurora lulesh pranë varreve të familjes Jashari.

Krerët e shtetit që sot mbush 14 vjet pavarësi, aty ishin të shoqëruar edhe nga presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në vizitë në vendin tonë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button