Lajme

Kurti udhëton drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Mynihut të Gjermanisë.

I pari i qeverisë, do të merr pjesë në Konferencën e Sigurisë që do të mbahet në Gjermani.

“Kryeministri Kurti do të zhvillojë takime me liderë shtetërorë dhe përfaqësues institucionesh, pjesëmarrës në këtë konferencë”, thuhet në njoftimin e qeverisë, përcjell Klankosova.tv.

Kujtojmë se Konferenca e Sigurisë është dyditore dhe do të zgjas deri më 19 shkurt.

Kujtojmë se në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë do të marrë pjesë edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button