BotaRajoni

Lëkundje tërmeti në Rumani, sa ishte magnituda – Abc News

schedule11:55 – 17 Shkurt, 2023

Rumania është goditur nga një tjetër tërmet. Sipas Qendrës Mesdhetare Evropiane (EMSC), tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 14 km larg qytetit Targu Jiu.

“Ishte mjaft i fortë, krevati dhe dritarja dridhej”, “Isha ulur në shtrat dhe papritmas u zhvendos”. Ishte mjaft e zhurmshme, dritaret dridheshin”, janë disa nga komentet në faqen e internetit të EMSC.

Kujtojmë se gjatë ditëve të fundit Rumania është goditur nga një sërë tërmetesh, më i forti prej të cilëve ishte 5.2 ballë të shkallës Rihter.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button