Lajme

Macron: Nuk është koha për dialog me Putinin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka ftuar aleatët e tij për të shtuar përkrahjen e tyre ushtarake për Ukrainën që ta ndihmojnë në kundërsulm kundër Rusisë.

Megjithatë, ai thotë se nuk është tash koha për dialog me Moskën, raporton AFP, përcjell Klankosova.tv.

“Ne duhet ta fuqizojmë përkrahjen tonë për njerëzit e Ukrainës dhe ushtrinë e saj që ta ndihmojmë të lëshojë kundër-ofenzivë, e cila mund të lejojë negociatat kredibile”, tha Macron në fjalimin e tij në Konferencën e Sigurisë në Mynih.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button