Sport

Mourinho është i interesuar për PSG – Abc News

schedule19:27 – 17 Shkurt, 2023

Luis Campos diskutoi me Jose Mourinhon një kalim te PSG.

Sipas Foot Mercato, këshilltari i PSG-së ka qenë në kontakt me trajnerin e Romës për një bashkëpunim të mundshëm në të ardhmen.

Më herët u raportua se disa nga lojtarët e klubit parizian dyshojnë në nivelin e Christophe Galtier. Në këtë drejtim, udhëheqja mendoi se çfarë të bënte nëse situata përkeqësohet.

Emri i Mourinhos përmendej shpesh në çdo ndryshim të trajnerit në PSG. Campos është një fans i madh i Jose, ata kanë një marrëdhënie të mirë.

Vihet re se mes PSG-së dhe Romës ende nuk ka pasur kontakte, por presidenti i parizienëve, Nasser Al-Khelaifi dhe pronari i Romës, Dan Friedkin, kanë një marrëdhënie të ngrohtë. Kontrata e Mourinhos me klubin italian është deri në vitin 2024. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button