Lajme

Turqia uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë, e falënderon në shqip për mbështetje

Turqia ka uruar Kosovën, në 15-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë.

Përmes një postimi në Tëitter, ministria e Jashtme turke tha se i janë mirënjohës popullit kosovar, për solidaritetin dhe mbështetjen gjatë ditëve të vështira.

“Urime Dita e Pavarësisë miqve dhe vëllezërve tanë në Kosovë. I jemi mirënjohës popullit kosovar për solidaritetin dhe mbështetjen gjatë ditëve tona të vështira”.

“Faleminderit!”, ka shkruar ministria në gjuhën shqipe, njofton Klankosova.tv.

Kosova ka qenë ndër vendet e para që i ofroi ndihmë Turqisë pas tërmetit shkatërrues të javës së kaluar. Kontegjentë të FSK-së kanë ndihmuar në gërmime, duke shpëtuar nga rrënojat disa persona.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button