Sport

VIDEO/ Skandal në Kongo, femrat e një ekipi dhunojnë rëndë arbitrin e sfidës – Abc News

schedule15:04 – 17 Shkurt, 2023

Një ngjarje aspak normale dhe e pahijshme ka ndodhur në një ndeshje femrash në Kongo.

Lojtaret dhe disa pjestarë të stafit kanë dhunuar gjyqtarin e ndeshjes mes Mazembe dhe Bikiri Lubumbashi. Lojtaret e Bikira protestuan për një penallti në favor të tyre që nuk u akordua dhe inati i tepërt bëri që ato të kryenin këtë skandal.

Videoja është bërë shumë virale në rrjetet sociale dhe shihet qartë që lojtarët e ndjekin me vrap dhe më pas e bllokojnë arbitrin duke e dhunuar rëndë./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button