Show-Biz

Chris Brown thotë se është lodhur nga njerëzit që ende e gjykojnë për sulmin fizik ndaj Rihannas

Chris Brown thotë se është lodhur nga njerëzit që ende e kritikojnë atë për sulmin ndaj Rihannas dhe e quajtën incidentin e dhunshëm një “gabim” që ai bëri kur ishte 17 vjeç.

Këngëtari, 33 vjeç, shkoi në një postim në Instagram kundër atyre që ai tha se po vazhdonin “narrativën” se ai kishte abuzuar me Rihannën në vitin 2009.

Ai i referohej një incidenti në shkurt të atij viti, ku ai dhe Rihanna, të cilët ishin çift në atë kohë, u grindën. Ai e sulmoi fizikisht këngëtaren dhe ajo u shtrua në spital, sipas People Magazine.

Foto: Getty Images

Broën u akuzua për sulm dhe kërcënime. Ai më vonë u deklarua fajtor në gjykatë për një krim, që do të thoshte se ai i shmangej një dënimi me burg, raportoi The Guardian.

Atij iu dhanë pesë vjet shërbim prove të mbikëqyrur dhe gjashtë muaj punë në komunitet.

Foto: Getty Images

Komentet e fundit të Brown mund të lidhen me reagimet ndaj tij që kur Chloe Bailey njoftoi se ai u shfaq në një këngë të re nga albumi i saj debutues “In Pieces”, i cili do të publikohet në mars.

Sipas emisionit radiofonik The Breakfast Club , disa fansa ishin të zemëruar me vendimin e Bailey për të punuar me Brown.

Pas kësaj Brown reagoi ndaj atyre që kritikojnë të kaluarën e tij: “Nëse akoma më urren për një gabim që kam bërë kur isha 17 vjeç, ju lutem largohuni nga këtu”.

Foto: Getty Images

“Jam shumë i lodhur nga vrapimi me këtë narrativë”, vazhdoi Brown.

Nuk është hera e parë në javët e fundit që e kaluara e Brown dhe Rihanna rishfaqet.

Gjatë performancës së themelueses së Fenty në Super Bowl, Brown bëri një postim në Instagram me fjalët “vazhdo kështu vajzë ” pranë një ‘emoji’ me zemër dhe lutje, në mbështetje të saj.

Foto: Film Magic

Rihanna njoftoi se ishte shtatzënë me fëmijën e saj të dytë me ASAP Rocky gjatë performancës.

Përveç sulmit ndaj Rihannas, në vitin 2017, ish-partneres tjetër të tij Karrueche Tran iu dha një urdhër ndalimi pesë-vjeçar kundër tij, pasi Brown dyshohej se u bë agresiv ndaj saj kur ajo nuk do t’i kthente paratë dhe dhuratat që ai dha gjatë marrëdhënies së tyre. /Telegrafi/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button