Lajme

Koha nuk ecën për orët publike të kryeqytetit (VIDEO)

Akrepat e orëve publike në sheshet e Prishtinës duket se ka vite që nuk kanë lëvizur për asnjë sekondë.

Për mosfunksionalizimin e orëve në sheshet “Nënë Tereza” e “Zahir Pajaziti”, qytetarët kanë kritika, raporton “Ju Flet Prishtina”.

Sipas tyre, ato duhet të jenë në shërbim të qytetarëve.

Ndërsa, më ndryshe është për kohëmatësin që gjendet në pjesën e Prishtinës së vjetër, më saktë në Sahatkullë. Aty akrepat lëvizin saktë.

Nga Drejtoria për Shërbime Publike për rregullimin e orëve thanë se e kanë në projekt për vitin 2023, dhe të njëjtat nuk është se kanë telashe të mëdha riparimi. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button