Sport

“Man Utd mund të luftojë për titull” – Abc News

schedule22:29 – 18 Shkurt, 2023

Legjenda e Manchester United, Gary Neville ka ndarë mendimin e tij për garën e kampionatit në Premier League.

“Tani Arsenali është në një recesion. Londinezët humbasin pikë. Man City gjithashtu lejon gabime. Mendoj se Manchester United mund të garojë për titull. Këtë sezon skuadra po tregon anën e saj më të mirë. Për më tepër, nuk ka një presion të tillë ndaj United. Klubi duhet të vendosë një detyrë të tillë”, raporton Sky Sports fjalët e Neville.

Pas 23 ndeshjesh, Djajtë e Kuq kanë mbledhur 46 pikë dhe janë të tretët në renditjen e Premier League. Të besuarit e Eric ten Hag janë tetë pikë prapa liderit Arsenal. /G.D abcnews.al/

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button