BotaRajoni

Rusia ka kryer krime kundër njerëzimit – Abc News

schedule13:03 – 18 Shkurt, 2023

Gjatë fjalimit të saj në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Kamala Harris ka akuzuar gjithashtu Rusinë për krime kundër njerëzimit.

Ne kemi shqyrtuar provat. Ne i dimë standardet ligjore. Dhe nuk ka dyshim se këto janë krime kundër njerëzimit. SHBA-ja ka përcaktuar zyrtarisht se Rusia ka kryer krime kundër njerëzimit”, tha zëvëndespresidetja e vendit.

Harris tha gjithashtu se SHBA do të vazhdojë të mbështesë hetimet ndërkombëtare për krimet e Rusisë në Ukrainë.

“Unë po ju drejtohem të gjithëve atyre që kanë kryer këto krime dhe eprorëve të tyre se do të mbajnë përgjegjësi,” theksoi Harris.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button