Lajme

Shfaqet premiera e dokumentarit të Sean Penn për Zelenskyn në Berlin

Aktori dhe regjisori Sean Penn ka dhënë premierën e filmit të tij “Superpower” në Festivalin e Filmit në Berlin. Ky film, i cili portretizon presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është thirrje për demokracinë fragjile të Amerikës.

Fituesi dyfish i Oscar, ishte në Kiev për të bërë dokumentarin për ngritjen e Zelenskyt nga një komedial në lider kombëtar kur Rusia nisi agresionin e saj para një viti, shkruan Variety, përcjell Klankosova.tv.

 

 

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button