Sport

Tifozët e Man City pretendojnë se goli i Jorginho ishte pozicion jashtë loje – Abc News

schedule19:40 – 18 Shkurt, 2023

Arsenali mori një fitore emocionuese 4-2 ndaj Aston Villas për t’u rikthyer në krye të tabelës së Premierligës të shtunën.

Jorginho luajti një rol të madh në këtë, me goditjen e tij të mahnitshme që çoi në autogolin e Emiliano Martinez.

Megjithatë, disa tifozë të Man City besojnë se Aston Villa ishte grabitur.

Ata përmendin se Eddie Nketiah ishte në pozicion jashtë loje dhe po bllokonte shikimin e Martinezit.

Megjithatë, tifozët e City janë ende të zemëruar teksa kanë reaguar në Twitter.

Terminator: “Nketiah në një pozicion jashtë loje. Grabitje”.

Tonksy: “2 lojtarë të Arsenalit qëndruan në pozicion jashtë loje përballë portierit kur Jorginho gjuan. Si nuk po ndërhyjnë?”

Chapu92 nëpërmjet Reddit: “Rregulli 11 OFFSIDE. Një sulmues në pozicion jashtë loje po pengon vijën e shikimit të portierit. Ai duhet të ndëshkohet sepse e pengon kundërshtarin të luajë ose të jetë në gjendje të lëvizë topin”. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button