Lajme

Tre persona nxirren të gjallë nga rrënojat gati dy javë pas tërmetit në Turqi

Ekipet e shpëtimit në Turqi kanë arritur të nxjerrin edhe tre persona të gjallë nga rrënojat, gati dy javë pas tërmetit atje.

Tre personat, në mesin e të cilëve ishte edhe një fëmijë, u shpëtuan të gjallë nga rrënojat e një ndërtese në distriktin Antakya në Turqi, saktësisht 296 orë pas tërmeteve të fundit, njoftoi Anadolu, transmeton Klankosova.tv.

Pasi u nxorrën nga rrënojat, ambulanca ishte afër dhe mjekët filluan menjëherë trajtimin e tyre.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button