Sport

VIDEO/ Goditja e fundit e jetës së tij, Atsu shënoi në minutën e 97-të golin heroik – Abc News

schedule12:07 – 18 Shkurt, 2023

Christian Atsu shënoi golin e tij të fundit me një goditje dënimi në minutën e fundit të sfidës, duke qenë kështu goli përmbyllës i karrierës dhe jetës së tij.

Ish-lojtari i Chelsea dhe Newcastle u konfirmua sot në mëngjes se u gjet tragjikisht i vdekur nën rrënoja në moshën 31-vjeçare nga tërmeti i fuqishëm që preku Turqinë dhe Sirinë.

Goli i tij i fundit erdhi disa orë para tërmetit të fuqishëm, i cili shënoi nga goditja e dënimit në minutën e 97-të. Ai e përfundoi ndeshjen e tij të fundit me klubin turk të Hatayspor si një hero, duke i sjellë fitoren me rezultatin 1-0 ekipit të tij./ h.ll/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button