Sport

Xavi komenton rënien e formës së Lewandowskit – Abc News

schedule16:47 – 18 Shkurt, 2023

Para ndeshjes ndaj Cadiz-it, Xavi-t iu kërkua të komentonte për dështimin e Robert Lewandowskit në ndeshjet e fundit.

“Unë nuk mendoj se ai ka qenë i keq. Ai ishte i shkëlqyer para [Kupës së Botës] dhe tani ai është mirë. Ndoshta ne duhet ta gjejmë atë më shpesh në fushë, por unë jam i kënaqur me të për shkak të punës që bën jashtë topin dhe mënyrën se si ai lëviz”, tha trajneri i Barcelonës.

Pas Kupës së Botës, Lewandowski ka shënuar pesë gola dhe ka regjistruar dy asistime në tetë ndeshje, por dy prej tyre erdhën në ndeshjen kundër Ceutës së nivelit të tretë në Kupë.

Shumë kanë vënë re se Lewa ka më shumë liri për të lëvizur nëpër fushë në sistemin e ri 3-2-2-3 të Xavi, por kjo gjithashtu do të thotë se ai shpenzon më pak kohë brenda zonës së penalltisë. Ndoshta skuadra është ende duke u përshtatur me rolin e ri të Robertit. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button