Show-Biz

Aktori Tom Sizemore në gjendje kritike pasi pësoi aneurizëm në tru

Tom Sizemore është duke luftuar për jetën pasi pësoi aneurizëm në tru.

Aktori i “Saving Private Ryan”, 61-vjeç, është ‘i shtruar në kujdes intensiv’, tha menaxheri i tij, Charles Lago, për Page Six të dielën.

“Ai është aktualisht në gjendje kritike”, tha Lago. “Familja e tij është në dijeni dhe pret për përditësime mjekësore”.

Tom Sizemore (Foto: Film Magic)

Sipas TMZ, i cili ishte i pari që raportoi lajmin, ylli i “Black Hawk Down” ishte në shtëpinë e tij në Los Angeles kur pësoi një aneurizëm në tru dhe ra pa ndjenja në tru.

Gazeta raporton se dikush gjeti Sizemore dhe telefonoi 911.

Edhe pse mjekët u përgjigjën shpejt, ai u dërgua në një spital lokal, ku u tha se ishte në gjendje kritike.

Tom Sizemore (Foto: CNN)

Aktori ndërkaq ka luftuar publikisht me abuzimin me drogën dhe ka pasur disa përplasje me ligjin gjatë viteve.

Sizemore u arrestua disa herë në vitet 2000 për një sërë dënimesh për dhunë në familje dhe drogë, për të cilat ai kaloi gjithsej 17 muaj në burg.

Tom Sizemore (Foto: Getty Images)

Një nga dënimet e tij më të larta erdhi në vitin 2003 kur ai u shpall fajtor për abuzim me të dashurën e atëhershme, Heidi Fleiss, pas divorcit nga Maeve Quinlan në 1999.

Sizemore u arrestua më vonë në 2019 dhe 2020 për drejtim mjeti nën ndikimin dhe posedimin e një substance. /Telegrafi/

Tom Sizemore (Foto: Getty Images)
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button