Sport

Di Maria zgjodhi më të mirin mes Messit dhe Maradonës – Abc News

schedule09:25 – 19 Shkurt, 2023

Angel di Maria ndau mendimin e tij për Lionel Messin dhe Diego Armando Maradona.

“Maradona është Maradona. Ai do të mbetet përgjithmonë në histori. I heq kapelen Diegos. Ai më ka mbështetur në momentet më të vështira të karrierës sime. Por për brezin tim, Messi është më i miri në histori. Është për të ardhur keq që Maradona nuk e pa se si Leo u bë kampion bote. Nëse Messi do të ngrinte Kupën e Botës në prani të Diegos, do të ishte shumë mirë”, tha anësori për ESPN.

Kujtojmë se kombëtarja e Argjentinës fitoi Kupën e Botës 2022, e zhvilluar në Katar në fund të vitit të kaluar. Në ndeshjen finale amerikano-jugorët mposhtën Francën 4:2 me penallti. Messi u njoh si lojtari më i mirë në Kupën e Botës. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button