Kosova

Kurti me ministrin e Jashtëm të Italisë diskuton për thellimn e bashkëpunimit ekonomik

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka takuar zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani.

Kurti dhe Tajani, diskutuan për thellimin e bashkëpunimit ekonomik.

“E falënderova për përpjekjet e tij në promovimin e integrimit evropian për Ballkanin Perëndimor”, tha Kurti.

I pari i Qeverisë së Kosovës po merr pjesë në takimet e Konferencës së Sigurisë në Mynih.

Ai ka zhvilluar shumë takime me personalitete të ndryshme./Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button