Sport

Sfidë spektakolare me 7 gola, Messi i dhuron fitoren në limit PSG-së – Abc News

schedule15:00 – 19 Shkurt, 2023

Lionel Messi i ka dhuruar fitoren në limit PSG, e cila mposhti 4-3 Lille. Argjentinasi realizoi golin e fitores në shtesë falë një goditje dënimi.

Sa i përket ndeshjes, Kylian Mbappe realizoi për 1-0 pas asistimit nga Neymar. Parisienët nuk u ndalen dhe gjashtë minuta më vonë braziliani Neymar shënoi për 2-0. Në minutën e 24-të, Diakhite realizoi për të ngushtuar epërsinë në 2-1. Me epërsinë minimale të vendasve 2-1 përfunduan 45 minutat e para.

Në pjesën e dytë miqtë gjetën golin e barazimit, kur Jonathan David realizoi për 2-2 nga penalltia në minutën e 58-të.

Vetëm 11 minuta më vonë, Lille gjeti edhe njëherë golin, kësaj radhe me Bamban që realizoi pas asistimit nga Gomes për 2-3.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button