Shqiperia

Vepër madhore për turizmin, kur pritet të hapet – Abc News

schedule08:16 – 19 Shkurt, 2023

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me disa pamje nga kantieri i aksit rrugor Korçë-Ersekë. Krahas videos që ka publikuar në Facebook, kreu i qeverisë shprehet se hapja e këtij segmenti rrugor, që e cilëson si një vepër madhore për turizmin, pritet që të përfundojë në qershor të këtij viti.

“MIRËMËNGJES 😊

me një nga kantierët më të rëndësishëm të momentit, aksin rrugor Korçë-Ersekë, një vepër madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmin, që ditë pas dite po merr formë për të qenë gati në qershor të këtij viti, ju uroj një të diel të bukur🙏”, ka shkruar kryeministri Rama.

/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button