Lajme

Zelensky: Luftimet më brutale janë në rajonin e Donetskut

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se luftimet më të ashpëra janë në rajonin e Donetskut.

“Dua të vë në dukje të gjithë ata që mbrojnë rajonin e Donetsk. Luftimet më brutale dhe më parimore po zhvillohen atje”, është shprehur ai,  raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Bëhet e ditur se edhe në Bakhmut kohëve të fundit ka pasur shumë sulme të ashpëra.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button