BotaRajoni

Peshkaqeni sulmon për vdekje turistin

Një turist australian ka humbur jetën pasi u sulmua nga një peshkaqen para pushuesve të tmerruar në territorin francez të Paqësorit të Kaledonisë së Re. 59-vjeçari po notonte rreth 150 metra nga bregu në një plazh popullor në Noumea kur u sulmua të dielën, thonë autoritetet.

Ai është kafshuar disa herë, duke pësuar plagë të mëdha në këmbë dhe në krahë dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje. Ky është sulmi i tretë i peshkaqenëve pranë plazhit Chateau-Royal në tre javë.

Shumë njerëz ishin në ujë në atë kohë dhe ishin dëshmitarë të sulmit, kanë raportuar mediat lokale. Autoritetet kanë mbyllur shumicën e plazheve në zonë dhe kanë urdhëruar kapjen e peshkaqenëve në ujërat e afërta.

Një notar 49-vjeçar u plagos rëndë nga një peshkaqen në zonë më 29 janar dhe një sërfist u sulmua gjithashtu.

/abcnews.al


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button