Sport

Aguero zbulon aksidentalisht klubin e ri të Messit? – Abc News

schedule22:56 – 24 Shkurt, 2023

Sergio Aguero mund të ketë rrjedhur informacione për klubin e ardhshëm të Lionel Messit.

Aguero ka qenë miku më i mirë i Messit që kur ata luajtën për skuadrat e të rinjve të Argjentinës dhe dyshja kanë qenë në kontakt të vazhdueshëm.

Por rekordmeni i Manchester City mund të ketë prishur planet e Messit për të ardhmen në një intervistë të fundi, shkruan abcnews.al.

Aguero pretendon se fituesi i Kupës së Botës po mendon të kthehet në klubin e tij të fëmijërisë.

“Ai po mendon seriozisht të luajë për Newells Old Boys”, tha Aguero për UOL.

Ish-lojtari i Argjentinës dhe Liverpoolit, Maxi Rodriguez, duhej të ndërhynte përpara se Aguero të zbulonte shumë, duke thënë: “Kun është Kun. Ai nuk mund të heshtë. Le të shohim. Është e vështirë të flitet për këtë, sepse po krijohet një lëmsh ​​gjigant thashethemesh. Le të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë.  /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button