Sport

Casemiro shpjegon ndryshimin midis Premier League dhe La Liga – Abc News

schedule22:02 – 24 Shkurt, 2023

Kur u pyet për të krahasuar Premier League dhe La Liga, Casemiro tha: “Sinqerisht, është ndryshe.

“Nuk po përpiqem të nënvlerësoj La Ligën, por ndeshjet këtu janë shumë më të vështira.

”Në Spanjë, ata zakonisht preferojnë futbollin tiki-taka siç e quajnë atje. Këtu ka më shumë lëvizje sulmuese.

”Çdo ligë ka cilësitë dhe tiparet e veta. E di që secila ka tiparet e veta dhe i respektoj të dyja [ligat]. Por gjëja më e rëndësishme është që lojtarët të përshtaten sa më shpejt që të jetë e mundur”.

Casemiro kaloi pothuajse një dekadë në Spanjë me Real Madridin, duke fituar 18 tituj. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button