BotaRajoni

FOTO/ Ngjarje spektakolare! Venusi, Jupiteri dhe Hëna shfaqen në një vijë të drejtë – Abc News

schedule13:50 – 24 Shkurt, 2023

Mjafton të ngrije kokën lartë dhe në të gjithë Uellsin do ishe në gjendje të shihnin Venusin, Jupiterin dhe Hënën të rreshtuar në një vijë të drejtë në qiellin e natës të enjten.

Planetët më të shndritshëm në qiellin e natës ishin të dukshëm gjatë një ngjarjeje spektakolare qiellore të njohur si një lidhje.

Sipas Agjencisë Hapësinore të Mbretërisë së Bashkuar, të dy planetët arrijnë pikën e tyre më të afërt në fillim të marsit, kur do të duket se formojnë një lidhje së bashku.

Hidhini një sy një përzgjedhjeje të imazheve më të mira që janë shkrepur teksa njerëzit anembanë Uellsit shikonin drejt qiellit.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button