Sport

Messi nuk ka ndërmend të pranojë një ulje page sipas një kontrate të re me PSG – Abc News

schedule18:54 – 24 Shkurt, 2023

Lionel Messi dhe PSG nuk kanë arritur ende një kontratë të re.

Sipas Le Parisien, argjentinasi nuk do të marrë një vendim deri në ndeshjen e kthimit të 1/8 finaleve të Champions League me Bayernin. Pretendohet se një eliminim nga turneu mund ta shtyjë atë të largohet nga klubi.

Negociatat po zvarriten për shkak të pagës së sulmuesit 35-vjeçar. Messi merr 38 milionë euro në vit pas taksave dhe nuk ka ndërmend ta ulë.

Në 19 ndeshje këtë sezon në Ligue 1, argjentinasi ka shënuar 11 gola dhe ka dhënë 10 asistime. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button