Sport

Nuk jam këtu për të bërë miq, por për të fituar me Real Madrid. Vinicius ka gjenetikë të mahnitshme – Abc News

Carlo Ancelotti analizoi disa situata për Real Madrid përpara sfidës ndaj Atletico Madrid në Santiago Bernabeu. Trajneri italian ka folur për mediat dhe ngurruar të komentojë gjithashtu rastin e Sergio Ramos.

Çelësat e derbit

“E shoh ekipin në formë të mirë. Ne e lamë ndeshjen e Champions League me emocione të mira dhe dinamikë të mirë. Do të jetë një ndeshje e bukur si ajo në Copa del Rey.”

Champions League dhe La Liga

“Të gjithë e dinë se sa e rëndësishmë është kupa evropiane për këtë klub. Kjo nuk do të thotë se ne nuk do të luftojmë për të gjithë titujt, ne do të përdorim të gjithë energjinë tonë për të fituar La Ligën. Sot, ne do të luftojmë për të gjitha ndeshjet.”

Rasti dhe mosha e Sergio Ramos

“Çështja e moshës është si ajo e rinisë. Nëse një futbollist respekton regjimin, nuk duhet të shikoni moshën. Nëse një lojtar është 16 vjeç dhe përmbush të gjitha kriteret, ai duhet të luajë. Duhet të vlerësoni çfarë ndodh çdo ditë në fushë. Kjo është puna jonë dhe mosha, në të mirë e në të keq, nuk mund të jetë vendimtare. Ndonjëherë thonë që nuk drejtoj guroren dhe në kohën e tij vendosa Buffonin që ishte 16 vjeç. Ai ishte shumë i mirë, më i mirë se të tjerët dhe kjo është arsyeja pse ai luante. Maldini stërvitej një herë në javë dhe luante se ishte më i miri nga të gjithë.”

Çështja e arbitrazhit dhe korrupsionit

“Nuk ka korrupsion këtu e as në Evropë. Gjyqtarët dështojnë kudo dhe nëse dështojnë duhet ta pranoni. Unë inatosem ndonjëherë, por jam super i bindur që në këtë moment nuk ka korrupsion në botën e futbollit.”

Gjendja fizike dhe forca mendore e Vinicius Jr

“Është e rrallë që ai të mos lëndohet kurrë, por ka gjenetikë spetakolare. Falë prindërve dhe pastaj profesionalizmit të tij, sepse kujdeset shumë për veten, para dhe pas ndeshjeve dhe seancave stërvitore. Është një djalë shumë i fokusuar mbi punën e tij.”

Fjalët e Simeones

“Do të doja të kaloja kohë me të sepse ne e duam futbollin. Ai nuk ka asgjë për të mësuar nga unë. Nuk e kam parë kurrë se si punon dhe do të doja, nga përvoja ime personale, si është puna e tij e përditshme. Kjo të jep gjithmonë më shumë njohuri.”/ h.ll/abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button