Sport

Pronari i Chelsea tenton të blejë klubin që garon në Ligue One – Abc News

schedule21:13 – 24 Shkurt, 2023

L’Equipe raporton sot se pronari i Chelsea, Todd Boehly dhe partnerët e tij financiarë së fundmi folën me presidentin e Strasburgut, Marc Keller, për të blerë 100% të aksioneve në klub.

Keller, një ish-mesfushor që është në krye të klubit që nga viti 2012, së fundmi ka ngrënë një vakt me investitorët e rinj amerikanë të klubit të Premier League.

Pavarësisht nga problemet e fundit të skuadrës, ata e gjejnë veten në një betejë mbijetesë këtë sezon pasi përfunduan në vendin e 6-të sezonin e kaluar. Boehly dhe partnerët janë të interesuar të marrin përsipër klubin.

Ata kanë një titull të Ligue 1 në sezonion 78/79. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button