BotaRajoni

Sanksionet kundër Rusisë/ Liderët e G7 do të zhvillojnë një takim virtual me Zelensky-n – Abc News

schedule15:02 – 24 Shkurt, 2023

Volodymyr Zelensky do të marrë pjesë në një samit virtual me udhëheqësit e G7, që pritet të premtojnë më shumë mbështetje për Ukrainën dhe të forcojnë sanksionet kundër Rusisë.

Joe Biden njoftoi sanksione të reja kundër Rusisë dhe aleatët e tjerë perëndimorë pritet ta bëjnë të njejtën gjë në samitin e mbajtur për një vjetorin e pushtimit rus të Ukrainës.

Presidenti aktual i G7, Japonia tha se po shqyrtonte masa të reja, pa dhënë asnjë detaj.

G7 përbëhet nga Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania dhe SHBA.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button