Shqiperia

Banorët kërkojnë urë/ Në Ksamil lundra e dëmtuar, zgjidhje vetëm varkat – Abc News

schedule15:33 – 25 Shkurt, 2023

Banorët e katër fshatrave në Konispol po perballem me veshtiresi për të lëvizur, pasi lundra që i lidh me Ksamilin është prishur prej 10 ditësh. Në këto kushte ata kalojnë kanalin e Vivarit me varka.

“Ne dua një urë që të kemi dhe zhvillimin e turizmit dhe të lëvizin të lirë. Për 2 minuta paguajmë 2 mijë lekë. Të na ndihmoni për një urë.”

Ata kërkojnë si zgjidhje përfundimtare ndërtimin e një ure. Në këtë mënyrë do të shmangnin pagesat e përditshme për të kaluar lundrën, por edhe rrezikun që hasin sa herë lundra dëmtohet apo kanali ka prurje të shumta uji.

“Na bëni atë urë që na takon. Sjemi duke kërkuar ndonjë gjë të madhe.

Lundra ka 10 ditë q ënuk funksionon. Problem është I vahzdueshëm. Këtu është me pagesë privat. Për këtë kërkojmë urë.”

Banorët theksojnë se kjo situatë i ka izoluar dhe apelojnë të zgjidhet sa më shpejt./abcnews.al

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button