Sport

Formacioni i mundshëm i Man United kundër Newcastle – Abc News

schedule21:27 – 25 Shkurt, 2023

Më 26 shkurt Manchester United mund të fitojë trofeun e parë të sezonit. Në Wembley, Djajtë e Kuq do të luajnë kundër Newcastle United në finalen e Kupës së Ligës angleze.

Manchester United

Djajtë do të mbeten sërish pa ndihmën e Van de Beek, Martial dhe Eriksen. Marcus Rashford u lëndua në ndeshjen kundër Barcelonës. Pjesëmarrja e tij në finalen e Kupës së Ligës është ende në dyshim.

Newcastle

Kundërshtari mbeti pa dy portierë kryesorë. Vendin në portat e Newcastle do ta zërë Loris Karius. Kraft gjithashtu nuk do të vijë në Wembley, pjesëmarrja e Willock në ndeshje është në dyshim.

Formacioni i mundshëm i Manchester United kundër Newcastle. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button